Ładowanie...

Fotografia ślubna

Przygotowania

Przygotowania mogą przebiegać w pośpiechu lub powolnie, w atmosferze skrajnych emocji lub całkowitego spokoju, wspólnie lub osobno, z najbliższymi lub bez nich. Niezależnie odtego, jaki scenariusz piszą te godziny, przygotowania zawsze są wyjątkowe, intymne i pełne szczerych uczuć, co bez wątpienia warto uwiecznić na zdjęciach. Właśnie wtedy najczęściej fotografuje się też piękne detale, które z pieczołowitością Narzeczeni przygotowywali niekiedy przez długie miesiące. Jest to także doskonały moment, żeby przyzwyczaić się do obecności fotografa, który będzie towarzyszył Parze Młodej przez resztę dnia.


Ceremonia

Zaślubiny są kulminacyjnym momentem całego wydarzenia, pełnym wzruszeń i pięknych obietnic. To właśnie wtedy Para Młoda przyrzeka sobie miłość w obecności najbliższych, samych świadków lub gdy są tylko we dwoje. Ceremonia może się odbyć w kościele, urzędzie, a nawet plenerze - w ogrodzie, w górach, na plaży. Jest to zazwyczaj tylko krótki fragment całego dnia, ale po latach to właśnie do fotografii wykonanych podczas ślubu Para Młoda i ich najbliżsi wracają najczęściej. Zaślubiny mają niepowtarzalną, symboliczną moc, nadającą sensu całej uroczystości.


Wesele

Tu zaczyna się prawdziwa zabawa! Podczas wesela dzieje się tak dużo, że Para Młoda zupełnie nie zauważa upływu czasu i często nie zwraca uwagi na detale. To dzięki fotografiom Nowożeńcy mogą później zobaczyć to, co umknęło im tego dnia w natłoku wydarzeń. Zdjęcia z tego etapu są bardzo różnorodne – mogą przedstawiać pierwszy taniec, pięknie udekorowaną salę, pyszne słodkości (a wśród nich królujący tort), podziękowania dla rodziców, oczepiny, szalone tańce i ciche rozmowy. Nie ma gotowego zestawu zdjęć, które można wykonać podczas wesela, gdyż każde przyjęcie jest zupełnie inne, tak jak i Para Młoda, która je organizuje.


Plener

Sesja plenerowa jest pięknym dopełnieniem fotografii ślubnych. To czas tylko dla Nowożeńców, gdy zdjęcia można wykonać niespiesznie i w intymnej atmosferze. Wybór odpowiedniego miejsca na sesję w plenerze jest bardzo istotny – najlepiej, gdy w jakiś sposób lokalizacja ta jest bliska Parze Młodej, symbolicznie nawiązuje do ważnych momentów w ich życiu czy podkreśla charakter Zakochanych. Wówczas powstaje piękny kontekst, niekiedy zrozumiały tylko dla nich, a wykonane fotografie niosą ze sobą jeszcze więcej emocji.


Sesja narzeczeńska

Jeszcze przed ślubem warto wykonać sesję narzeczeńską, a później także kolejne sesje rocznicowe. Tak naprawdę wszystkie etapy naszego związku są niepowtarzalne, pełne wyjątkowych, choć ulotnych momentów, które zasługują na uwiecznienie. Sesja narzeczeńska jest szczególnie przydatna dla przyszłej Młodej Pary, gdyż pozwala dobrze poznać fotografa, który będzie towarzyszył zakochanym w dniu ślubu. Dzięki temu w tym Wielkim Dniu będą się czuli swobodniej przed obiektywem aparatu. Sesja zdjęciowa jest także bardzo romantycznym prezentem z okazji rocznicy, dzięki któremu małżonkowie mogą przypomnieć sobie jak unikatowa jest ich miłość.


Albumy i odbitki

W dzisiejszych czasach przechowujemy setki zdjęć w formie cyfrowej, o większości z nich bardzo szybko zapominając. Wyciągnięcie pudełka z odbitkami natomiast wprowadza nieco odświętną atmosferę i znacznie łatwiej przywołuje wspomnienia. Nie ma nic przyjemniejszego niż przeglądanie chłodnym wieczorem albumu fotograficznego, siedząc pod kocem z kubkiem kakao w ręce. Pięknie zaprojektowany album to nie seria przypadkowych obrazów. Musi on opowiadać historię, zdjęcie po zdjęciu budować emocje tak, żeby nasza wyobraźnia usłyszała echo dawnych chwil.

keyboard_arrow_up